Колишній глава Audi звинувачується в дизельному скандалі

Колишній глава Audi звинувачується в дизельному скандалі

Німецька прокуратура звинуватила екс-виконавчого директора Audi AG Руперта Штадлера і трьох інших співробітників в шахрайстві з дизельними викидами. Чотирьох співробітників звинувачують в розробці програмного забезпечення для нелегальних викидів, для Volkswagen, Audi і Porsche.

Звинувачення пов’язані з продажем 250 712 Audi, 71 577 VW і Porsche з дизельними двигунами в Європі і США. У звинуваченнях стверджують, що Штадлер, який став керівником Audi в січні 2010 року, знав про маніпулювання викидами дизельного палива «не пізніше кінця вересня 2015 року».

audi

В результаті, Volkswagen Group, підрозділом якої є Audi, виплатила понад 30 мільярдів доларів штрафу США і Європі. У США відповідальність за це взяла на себе марка VW. Адже саме в Америці було продано основний обсяг автомобілів Volkswagen з дизельними двигунами. Штрафи там складають близько 22 мільярдів доларів з більш ніж 30.

56-річний Стадлер був заарештований в червні 2018 року і звільнений під заставу через чотири місяці. За повідомленнями ЗМІ, він заперечує, що провинився. Брем Шот був призначений тимчасовим виконавчим директором Ауді після арешту Штадлера, а в наслідку і на постійній основі з грудня минулого року. Хоча незабаром його також можуть замінити.

З часу розкриття інформації про програмне забезпечення для захисту від викидів в кінці 2015 року, VW і Audi переорієнтувались на розробку силових агрегатів. Тепер розробки зосереджені в напрямку електромобілів, включаючи глобальний альянс з компанією Ford Motor, оголошений в січні минулого року.