Штрафи, спекуляції і перевірки автомобілістів

Світ не стоїть на місці: відбувається багато хороших речей, але зло також не дрімає. Сьогодні ми розповімо останні схеми викачування грошей у автомобілістів. Читайте до кінця, адже ці пару хвилин можуть непогано заощадити Ваш час, гроші і нерви.

Схема обману поліцією

Повторні випадки та значна кількість жертв, говорять про те, що потрібно бути у всеозброєнні при зупинці автомобіля  правоохоронцями. Нова схема полягає в наступному:

поліція

1. Уповноважений зупиняє авто під приводом розслідування викраденого транспортного засобу (причина може змінюватись)

2. Вас починають підозрювати в алко, нарко сп’янінні.

Для прикладу приводять, нібито, явні симптоми (розгублений вигляд, втомлені очі, тремтячі руки, прикмети люті).

3. Вимагають пройти нарколога, а по дорозі дружньо рекомендують відмовитися від перевірки (заявляють про можливість пройти його інший зручний час) підводять до того, що необхідно просто записати відео відмову при свідках.

4. Через певний час, вас викликають до суду і пред’являють відео на якому записана лише відмова без попередньої пропозиції.

Відповідно, лікарський висновок визнають недійсним, так як експертиза проводилась без присутності співробітників поліції. В результаті, ви отримуєте обвинувачення не за протипоказаний стан, а за відмову. Такий хід подій грозить штрафом в розмірі 10 200 гривень та позбавленням прав.

Можливості Нацгвардії на дорозі. Зупинятися чи ні?

З першого серпня співробітники Нацгвардії отримали розширений спектр дій, щодо транспортних засобів. А саме, військовослужителі в праві: зупиняти автомобілі, вимагати надання документів, опитувати, проводити поверхневу перевірку і огляд, обмежувати пересування. При цьому, всі вищеописані дії мають протиріччя відповідно до Правил дорожнього руху. Адже, згідно із законом, водій зобов’язаний зупинити автомобіль на вимогу представників наступних категорій:

нацгвардія
  • поліцейські
  • працівники пункту габаритно-вагового контролю
  • уповноваженої особи Державної прикордонної служби

Підкреслимо, той факт, що співробітників Нацгвардії в даному списку немає.

Тому ситуація наступна: патруль має право зупиняти транспортні засоби, але водій не зобов’язаний зупинятися.

Хороша новина

Ціни на автомобільний газ падають. На сьогодні середня ціна скрапленого газу на АЗС опустилася нижче за позначку 12 гривень за літр.

Бонус. Який авто штраф дивує всіх у Європі?

Дана пеня визнана найбільш несподіваною не тільки для приїжджих, а й для самих європейців. А все тому, що її складно уникнути! Що Ви робите насамперед сідаючи в авто в 35 градусну спеку або в мороз? Звичайно, заводите автомобіль і включаєте піч або ж кондиціонер.

Здається, все цілком законно і логічно, але – ні. З огляду на 30 пункт Закону про дорожній рух, ми бачимо, що «При використанні транспортних засобів забороняється проводити зайвий шум і вихлопні гази, яких можна уникнути, і, зокрема, забороняється надмірно експлуатувати двигуни і занадто голосно гупати дверима транспортного засобу». Тобто, при запуску автомобіля, охолодження або прогрівання автомобіля, є порушенням. Розмір штрафу становить 10 Євро.